درباره وبلاگ:


آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها :


پیوندهای روزانه:


صفحات جانبی:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:Admin Logo

رشته مهندسی عرشه:

 طول دوره این رشته تقریباً 4 سال می باشد كه در قالب 7 ترم تحصیلی ارائه میشود دانشجویان این رشته ترم سوم و ششم خود را بعنوان ترم كارورزی در دریا بر روی كشتیهای تجاری میگذرانند. پس از فارغ التحصیل شدن درصورت موفقیت در آزمون شایستگی افسر دومی سازمانی بنادر و كشتیرانی موفق به اخذ گواهینامه شایستگی كه نیاز اولیه خدمت در دریا می باشد می شوند.

دروس مربوطه شامل علوم پایه و عمومی و تخصصی است كه دروس تخصصی به زبان انگلیسی ارائه و ارزشیابی می شوند. دارندگان دیپلم ریاضی و هنرستان فنی می توانند وارد این رشته شوند، بالا بودن سطح زبان انگلیسی دانشجویان می تواند در پیشرفت درسی آنان بسیار مؤثر باشد.


فارغ التحصیلان این رشته به عنوان افسر سوم مشغول به كار بر روی كشتیهای تجاری خواهند شد و پس از گذراندن20 ماه خدمت خالص دریایی    ( sea service ) به عنوان افسر دوم ارتقاء پیدا می كنند. پس از طی27 ماه خدمت خالص دریایی و گذراندن دوره تكمیلی و موفقیت در آزمون شایستگی افسر اولی به عنوان افسر دوم مشغول بكار میشوند. درصورت داشتن30 خدمت خالص دریایی به عنوان افسر اولی و گذراندن دوره تكمیلی فرماندهی و قبولی در امتحان شایستگی فرماندهی به عنوان فرمانده كشتی می توانند ادامه خدمت دهند.


این رشته در ایران فقط در مراكز ذیل ارائه می شود:


1- مؤسسه آموزش كشتیرانی جمهوری اسلامی- مركز آموزش بوشهر


2- دانشگاه چابهار


3- دانشگاه امام خمینی نیروی دریایی نوشهر


4- دانشگاه آزاد اسلامی – واحد خاركشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic